Merhaba! Ben Figen Çamlıyurt.

Satış, iş geliştirime ve yönetim danışmanı, mentörü ve eğitmeniyim.

30 yıllık kariyer yolculuğumda derlediğim güçlü satış yönetimi, iş geliştirime ve değişim yönetim tecrübelerimi, girişimci ve yenilikçi bir bakış açısıyla perçinledikten sonra günümüz iş insanlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere yola çıktım.

Uludağ Üniversitesi Ekonometri Bölümü’ndeki eğitimimin ardından 24 yaşımda kariyerime Ulusoy Kargo Bursa Bölge Müdürü olarak başladım ve aynı zamanda bölge acente sahibi olarak ilk girişimimi de hayata geçirdim. Genç yaşta attığım bu cesur adım bana bir çok şey öğretti. Sonrasında Arıkanlı Holding taşıma grubu şirketlerinde Satış ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve İş Geliştirme ve Proje Müdürü olarak profesyonel hayatıma devam ettim.

2010

2010 yılında Demirören Şirketler Grubu’na geçiş yaptım ve grubun Satış ve Dağıtım Ağı Geliştirme Direktörlüğü görevini üstlendim. Bayii yapısının reorganizasyonunu tamamlayarak, geliştirdiğim mağaza kurulum stratejisini uygulayan ekibe bizzat liderlik ettim.

Aynı yıl, Türkiye’nin yerel tatlarını Ortadoğu’ya pazarladığım Turkuaz Gıda isimli gıda ihracat şirketi kurdum. Kurumsal hayata paralel yürüttüğüm bu girişimle, özellikle şarküteri ürünlerine yoğunlaştım ve geniş bir pazar alanı yakaladım.

2012

2012 ile 2017 yılları arasında. ilk olarak Multinet’in grubuna dahil ettiği start-up olan Ortak Satınalma Platformu OSAP’ın reorganizasyonu ve satışının yeniden yapılması için Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliğini üstlendim. Sonrasında Multinet Kurumsal Hizmetler A.Ş. bünyesinde Kilit Müşteriler Satış Direktörlüğü görevini yürüttüm.

2018

Elde ettiğim güçlü deneyim ve birikimle, 2018 yılında Orta ve Büyük ölçekli şirketlere yönelik FC Solutions’ı kurdum. FC Solutions bünyesinde şirketlere satış yönetimi altyapısı oluşturma veya dönüştürme, şirket fonksiyonları ve organizasyon yapılarında iyileştirme, satış alanında değişim yönetimi, satış stratejileri geliştirme gibi danışmanlık hizmetleri veriyorum.

2020

Start-Up (Yeni Girişim) ve Küçük Ölçekli şirketleri merkeze alan TOD (Take Off Distancce) adlı yapılanmayı da 2020 yılında hayata geçirdim. Yönetim danışmanlığını satış odağına alarak yorumladığımız, fonksiyonların ihtiyaçlarını bu temelle değerlendirdiğimiz TOD’un, kurucu ortağıyım.

“Uçan Payanda Kadınları” hareketinin de kurucularından biriyim. 2020 yılında uygulamaya koyduğumuz projeyi, kadınların girişimcilik dünyasında yer alabilmeleri, yükselmeleri ve ekonomik özgürlüklerini sağlamaları için çok önemsiyor, her yönüyle destekliyorum.

Halen TRAngel Melek Yatırımcı Ağı üyesi ve İTÜ Çekirdek mentorlerindenim.

Çalışmalarımda, dünyada start-upların etkin şekilde kullanılan kullandığı “İş Modeli Kanvası”nı girişimcilerle beraber uyguluyor, kurum içi girişimlerde, değişim projelerinde, satışı yeniden yapılandırmada etkin olarak kullanıyorum.

Kariyer mentorluğu yapıyorum. Farklı sektörlerde, farklı pozisyonlarda elde ettiğim profesyonel hayat tecrübemi, dünyadaki gelişmeler, trendler ve yeni metodlarla birleştirdiğim bu alan, ufuk açıcı ve heyecan verici benim için.

Üreten ve başaran insanların gücüne, değerine inanıyorum. Daha iyisini yapabilmene, zorluklara aşabilmene, yeni olanaklar yaratabilmene katkı sağlamak için buradayım. Hadi : )

İLETİŞİM

BANA ULAŞABİLECEĞİNİZ LİNKLER: